• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Aktualności

» przejdź do archiwum

 • Życzenia świąteczne

  Kartka świąteczna 2020

  Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój, wytchnienie i radość w rodzinnej atmosferze, a Nowy Rok podaruje zdrowie, szczęście i pomyślność na każdy nadchodzący dzień.

 • Informacja - 24 grudnia 2020

  komunikat

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie informuje, iż w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia (24 grudnia 2020 roku) – będzie nieczynny. Dzień 24 grudnia 2020 r. jest dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędu w zamian za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020. W związku z powyższym porady prawne nie będą udzielane.

 • Zakończenie programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” – edycja 2019/2020

  Wzór świadectwa oraz zaświadczenia

  W roku szkolnym 2019/2020 do programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Kultura bezpieczeństwa” realizowanego w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie przez nauczycieli z terenu województwa lubelskiego przystąpiło 104 nauczycieli z 20 placówek oświatowych.

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

  1. Wręczenie nagrody zdobywcy II miejsca w kategorii do 49 zatrudnionych

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie nagrodził pracodawców, dla których nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo, zdrowie i życie pracowników. W grudniu 2020 roku wręczono nagrody laureatom konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

 • Prawnik z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie odpowiadał na pytania czytelników gazet

  ekspert udzielający porad telefonicznych

  Ekspert z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie udzielał czytelnikom „Dziennika Wschodniego” i „Tygodnika Zamojskiego” porad prawnych z zakresu zagadnień dotyczących praw i obowiązków pracowników i pracodawców w czasie pandemii.

 • Bezpieczeństwo rolnika podczas prac polowych

  inspektor pracy z rolnikiem przy kosiarce rotacyjnej bez płaszcza ochronnego

  W ramach działań informacyjno-prewencyjnych „Szanuj życie ! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” Kierownik Sekcji Prewencji i Promocji Tomasz Abramczyk, p. o. nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie przeprowadził wizytacje prac polowych w indywidualnych gospodarstwach rolnych na terenie województwa lubelskiego.

 • Inspekcja pracy wspólnie z KRUS promuje bezpieczne zachowania wśród dzieci

  20201029103246001

  W dniu 24 marca br. w siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie odbył się finał etapu wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci z wiejskich szkół podstawowych.

 • Tydzień Bezpieczeństwa w budownictwie

  spotkanie szkoleniowe z przedstawicielami firmy Warbud

  W dniach 5 – 9 października 2020 roku odbyła się VII edycja Tygodnia Bezpieczeństwa w budownictwie organizowanego z inicjatywy sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie pod hasłem „Drużyna razem się trzyma”.

 • Przeciwdziałanie mobbingowi – szkolenia dla pracodawców i pracowników

  porady prawne z zakresu mobbingu

  W październiku 2020 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie zorganizował e-learningowe szkolenia z zakresu przeciwdziałania mobbingowi w zatrudnieniu dla zainteresowanych podmiotów.

 • Komunikat Międzyresortowej Komisji ds. NDN i NDS

  komunikaty-NDSNDN

  Komunikat Międzyresortowej Komisji do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy

 • Seminarium Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Lublinie

  wręczenie nagród w konkursie

  W dniu 2 października 2020 roku nadinspektor pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie uczestniczył w seminarium organizowanym dla pracowników służby BHP przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Lublinie.

 • Tymczasowe wstrzymanie poradnictwa osobistego

  komunikat

  Uprzejmie informujemy, że w związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 19 października 2020 r. pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie oraz w jego oddziałach.

1234 »
GIP Przejdź do GIP Porady prawne