• RSS
 • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

Aktualności (archiwum 2020)


 • Program prewencyjno – kontrolny dla zakładów zajmujących się przetwórstwem mięsa

  plakat Kampanii

  Państwowa Inspekcja Pracy w bieżącym roku kontynuuje realizację 3-letniej kampanii „Dobry przepis na bezpieczeństwo”, która obejmuje działania medialne oraz program prewencyjno-kontrolny skierowany do branży mięsnej.

 • Zapraszamy na szkolenie pracodawców zajmujących się przetwórstwem mięsa

  indeks

  Państwowa Inspekcja Pracy w bieżącym roku kontynuuje realizację kampanii prewencyjno-kontrolnej przygotowanej dla pracodawców zajmujących się przetwórstwem mięsa.

 • Briefing prasowy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie

  Wywiad dla TVP Lublin

  W dniu 23 września 2020 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie odbył się briefing prasowy, na którym Okręgowy Inspektor Pracy Małgorzata Wojda i Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Jolanta Sobota podsumowały wyniki dodatkowych, krótkich kontroli prowadzonych w związku z podwyższonym ryzykiem zarażenia koronawirusem oraz zaprezentowały cele programu PIP „Bezpiecznie w szkole”.

 • Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy – Dźwigaj z głową

  ball-2

  Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) w Bilbao prowadzi dwuletnią kampanię pn. „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy – Dźwigaj z głową”.

 • Program profilaktyczny „Bezpiecznie w szkole”

  bezpiecznie w szkole - dobre praktyki i rozwiązania antykowidowe

  Inspektorzy pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie od 1 września 2020 roku rozpoczęli realizację programu profilaktycznego Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Bezpiecznie w szkole”.

 • Komunikaty Międzyresortowej Komisji ds. NDN i NDS

  komunikaty-NDSNDN

  Komunikaty Międzyresortowej Komisja do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy

 • 14 sierpnia 2020

  komunikat

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie informuje, że dzień 14 sierpnia 2020 roku jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie. W związku z powyższym w dniu 14 sierpnia 2020 roku urząd będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy.

 • Konkurs „Buduj Bezpiecznie” – zapraszamy do udziału!

  Buduj bezpiecznie.jpg

  Zapraszamy generalnych wykonawców i podwykonawców robót budowlanych, posiadających status pracodawcy, do udziału w konkursie „Buduj bezpiecznie”. Celem konkursu jest podniesienie stanu bezpieczeństwa w branży budowlanej.

 • „Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję” – konkurs dla dzieci rolników

  unnamed

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza pierwszą edycję konkursu dla dzieci rolników na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 11-14 lat.

 • Gdy w pracy jest gorąco

  termo

  Wysokie temperatury środowiska pracy mogą stanowić poważną uciążliwość i zagrożenie dla zdrowia pracowników. Dlatego podczas upałów na pracodawcy ciążą określone obowiązki, związane z przeciwdziałaniem ich negatywnym skutkom.

 • „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

  538x0

  Państwowa Inspekcja Pracy jest współorganizatorem II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”.

 • Kontrole PIP w pełnym zakresie

  WracajaKontrole04

  Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy, zdecydował, że od 22 czerwca 2020 r. inspektorzy pracy przystąpią do wykonywania powierzonych zadań w pełnym zakresie. Działania kontrolno-nadzorcze prowadzone będą przy zastosowaniu procedur ograniczających ryzyko zakażenia wirusem COVID19.

 • Apel Głównego Inspektora Pracy do rolników

  indeks
 • Wznowienie poradnictwa osobistego

  komunikat

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie wznawia udzielanie osobistych porad prawnych w siedzibie w Lublinie oraz w oddziałach w Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej.

 • Bezpieczny powrót do pracy - zalecenia Państwowej Inspekcji Pracy

  bezpiecznyPowrotDoPracy
 • Badania lekarskie i szkolenia BHP

  koronawirus

  Stanowisko Głównego Inspektora Pracy z dnia 20 kwietnia 2020 r. w zakresie:utraty mocy Stanowiska GIP z dnia 1 kwietnia 2020 roku; wejścia w życie przepisów dotyczących profilaktycznych badań lekarskich pracowników i przeprowadzania szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 • Życzenia Świąteczne

  Kartka Wielkanocna 2020

  Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć nawet największe trudności. Przed Nami Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji życzymy zdrowych i spokojnych Świąt.

 • Nowe obowiązki sanitarne

  koronawirus

  Prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19

 • Badania profilaktyczne i szkolenia BHP

  koronawirus

  Stanowisko Głównego Inspektora Pracy z dnia 1 kwietnia 2020 r. w zakresie utraty mocy Stanowiska z dnia 23 marca 2020 roku w zakresie obowiązku terminowego kierowania pracowników na profilaktyczne badania lekarskie oraz obowiązku terminowego przeprowadzania szkoleń w dziedzinie BHP.

 • Wstrzymanie przyjęć interesantów

  komunikat

  Na podstawie § 8 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego, z dniem 16 marca 2020r. do odwołania wstrzymuje się bezpośrednią obsługę interesantów w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie, w tym w oddziałach - w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

« 12
GIP Przejdź do GIP Porady prawne