Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny X edycji 2022/2023 rozstrzygnięty

Dnia 10 marca 2023 roku odbył się etap regionalny X edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Szkoły, które zdecydowały się przystąpić do konkursu, dzięki zaangażowaniu opiekunów, przeprowadziły etap szkolny konkursu. Etap regionalny wyłonił trzech laureatów, którzy będą reprezentować województwo lubelskie podczas centralnego etapu konkursu w Warszawie.

Konkurs 404B-9
Do konkursu przystąpiło 51 uczniów z 27 szkół ponadpodstawowych biorących udział w programie „Kultura bezpieczeństwa”.

Konkurs 404B-25
Test przygotowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie składał się z 35 pytań jednokrotnego wyboru i wyłonił zwyciężczynię etapu regionalnego konkursu, która – jako jedyna – bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania konkursowe, tym samym zdobywając I miejsce. Była nią Sylwia Świszcz uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Gen. Władysława Andersa w Chełmie. Dwie uczennice zdobyły po 34 punkty, popełniając jedynie 1 błąd. Aby wyłonić zdobywcę II i III miejsca, organizatorzy konkursu ocenili odpowiedzi uczniów na 5 pytań otwartych. W wyniku dogrywki komisja konkursowa II miejsce przyznała Gabrieli Borowik uczennicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, a III – Weronice Guzik z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie. Po raz trzeci z rzędu w konkursie triumfują dziewczyny.

Konkurs 404B-164
Uczestnicy etapu regionalnego zostali wyróżnieni dyplomami uczestnictwa, natomiast laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie. Ponadto opiekunowie, którzy przygotowywali uczestników etapu regionalnego konkursu, otrzymali listy gratulacyjne za merytoryczne wsparcie i pomoc w podejmowaniu przez uczniów tematyki bhp i prawa pracy.

Konkurs 404B-121