• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

06.03.2023

AGRO-PARK 2023

W dniach 04-05 marca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Lublin S.A., odbyła się XV edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK 2023. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony producentów rolnych oraz osób związanych z branżą rolniczą.

AGRO-PARK 04-05.03.2023
               

Wzorem lat ubiegłych, w ramach programu prewencyjnego „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”, pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie zorganizowali stoisko wystawiennicze, gdzie promowano zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie indywidualnym. Punkt informacyjny Państwowej Inspekcji Pracy cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników targów, zarówno związanych z branżą rolniczą, jak i innymi gałęziami gospodarki. Podczas rozmów inspektorów pracy z odwiedzającymi stoisko, udzielano porad z zakresu prawa pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i higieny pracy m.in. podczas wykonywania prac polowych. Na stoisku dystrybuowano wydawnictwa i materiały promujące dobre praktyki w rolnictwie indywidualnym.

Stoisko odwiedziło kilkadziesiąt osób, w tym dzieci, które otrzymały materiały prewencyjne oraz wydawnictwa przeznaczone dla najmłodszych, gdzie w sposób przystępny, poprzez zabawę promowane są bezpieczne zachowania na wsi.

Agro Park 04-05.03.2023 2

 


GIP Przejdź do GIP