• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

22.10.2021

Konkursy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na etapie wojewódzkim rozstrzygnięte

W dniu 21 października 2021 roku w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” oraz „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”. Nagrody wręczyli Jolanta Sobota zastępca okręgowego inspektora pracy oraz Tomasz Abramczyk p.o. nadinspektora pracy kierownik Sekcji Prewencji i Promocji.

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” promuje pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy oraz przepisów dotyczących legalności zatrudnienia. Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach pracodawców, w zależności od liczby pracowników: do 49, od 50 do 249 oraz powyżej 249 pracowników. W roku 2021 laureatami konkursu na etapie wojewódzkim są:

W kategorii pracodawców zatrudniających do 49 pracowników:

I miejsce –  Rodowita z Roztocza Sp. z o. o., Grabnik 100, 22-440 Krasnobród

II miejsce – Carstar Sp. z o. o., ul. Wojska Polskiego 1, 22-200 Włodawa

III miejsca nie przyznano.

W kategorii pracodawców zatrudniających od 50 do 249 pracowników żaden zakład pracy nie przystąpił do konkursu.

W kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 249 pracowników:

I miejsce –  Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A.,  ul. Fabryczna 6, 23-204 Kraśnik

II i III miejsca nie przyznano.

Pracodawca 2021-12
Komisja konkursowa postanowiła zgłosić do centralnej komisji konkursowej Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie 2 zakłady biorące udział w I etapie konkursu na terenie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie:

  • w kategorii pracodawców zatrudniających do 49 pracowników – Rodowita z Roztocza Sp. z o. o., Grabnik 100, 22-440 Krasnobród
  • w kategorii pracodawców zatrudniających ponad 249 pracowników – Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A.,  ul. Fabryczna 6, 23-204 Kraśnik.

 

„Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”

Celem konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy realizując swoje ustawowe zadania, skutecznie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych. W roku 2021 laureatami konkursu na etapie wojewódzkim są:

I miejsce – Pan Krzysztof Śliwa

II miejsce – Pan Konrad Dębowski

III miejsce – Pan Krzysztof Gębala

Wszyscy nagrodzeni społeczni inspektorzy pracy pełnią swoje funkcje w Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13, 24-100 Puławy.

SIP-10
 GIP Przejdź do GIP Porady prawne