• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.07.2021

Problematyka zatrudniania cudzoziemców

W dniu 12 lipca br. inspektor pracy Dariusz Kozłowicz – na zaproszenie dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie – wziął udział w konferencji o tematyce „Problematyka zatrudnienia cudzoziemców”. Wśród zaproszonych osób byli także: przedstawicielka Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z Departamentu Rynku Pracy oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej placówki w Lublinie oraz Białej Podlaskiej.  

Inspektor pracy wygłosił prelekcję na temat działalności Państwowej Inspekcji Pracy i jej roli w zwalczaniu nielegalnego zatrudniania cudzoziemców. Poinformował o wydarzeniach promocyjno-prewencyjnych realizowanych dla cudzoziemców zatrudnionych na terenie województwa lubelskiego. W wystąpieniu inspektor pracy poinformował zebranych, że liczba cudzoziemców zatrudnionych w naszym regionie wzrosła czterokrotnie na przestrzeni ostatnich 10 lat. Świadomość praw pracowniczych również jest na wyższym poziomie niż kilka lat temu.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zadawania pytań, które dotyczyły zarówno przepisów obecnie obowiązujących, jak również procedowanych nowych rozwiązań. W żarliwej dyskusji uczestniczyli przedstawiciele urzędów pracy z całego województwa, zajmujący się sprawami cudzoziemców. W konferencji wzięło udział 60 osób.


GIP Przejdź do GIP