• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

20.05.2021

Inspekcja Pracy wspólnie z KRUS promuje bezpieczne zachowania wśród dzieci

W dniu 23 kwietnia br. w siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie odbył się finał etapu wojewódzkiego XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci z wiejskich szkół podstawowych.

Konkurs miał na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Dzieci miały wykonać dowolną techniką prace plastyczne pokazujące niebezpieczne prace, w których nie mogą uczestniczyć. Konkurs, którego głównymi organizatorami byli Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie odbył się po raz jedenasty. Hasło przewodnie edycji brzmiało: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

W konkursie uczestniczyło 4532 uczniów z 406 szkół podstawowych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego zakwalifikowano 138 nadesłanych prac plastycznych o tematyce związanej z bezpieczeństwem w środowisku wiejskim. W finale konkursu wzięło udział 23 wyróżniających się uczniów, którym przyznano nagrody i wyróżnienia.

Fundatorami nagród oprócz organizatorów konkursu byli: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Lubelska Izba Rolnicza oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie reprezentował koordynator Sekcji Prewencji i Promocji Tomasz Abramczyk, p. o. nadinspektor pracy.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wręczenie nagród odbędzie się w późniejszym terminie.

W pierwszej grupie wiekowej uczniów klas 0 – III,  kolejno miejsca zajęli:

       1. Maja Ostrysz – klasa III, Szkoła Podstawowa w Sarnowie,

       2. Jan Głowacki – klasa 0, Szkoła Podstawowa w Sielcu,

       3. Julia Sadura – klasa III, Szkoła Podstawowa w Pliszczynie.

W drugiej grupie wiekowej uczniów klas IV – VIII,  kolejno miejsce zajęli:

      1. Mateusz Tomito – klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Maszkach,

      2. Lena Litwiniuk – klasa V, Szkoła Podstawowa w Horodle,

      3. Amelia Czornak –  klasa VI, Szkoła Podstawowa w Gęsi.GIP Przejdź do GIP Porady prawne