• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

10.03.2021

Po dyżurach eksperta...

W dniach 24 lutego 2021 r. i 2 marca 2021 r. ekspert z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie udzielał porad prawnych czytelnikom Nowego Tygodnia Chełmskiego i Słowa Podlasia. Przy telefonie dyżurowała Małgorzata Krzemińska – Ochera specjalista z zakresu prawa pracy.

Ekspert Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie ze słuchawką telefoniczną przy uchu
 

Dyżury spotkały się z dużym zainteresowaniem pracowników i pracodawców. Pytania dotyczyły przede wszystkim: wynagrodzenia za czas przestoju ekonomicznego, tzw. dodatku covidowego dla wybranych grup personelu medycznego pracującego przy zwalczaniu epidemii, pracy zdalnej, obowiązków pracodawcy w zakresie bhp w dobie pandemii, wysokości wynagrodzenia za czas kwarantanny i izolacji oraz możliwości wykonywania pracy przez pracownika, który przebywa na kwarantannie. Oprócz zagadnień związanych z pracą w czasie epidemii, pytania dotyczyły również: minimalnego wynagrodzenia za pracę, świadczeń przyznawanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, udzielania urlopów wypoczynkowych oraz rozwiązywania umów o pracę.

Relacje z dyżurów eksperckich, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdą Państwo na łamach Nowego Tygodnia Chełmskiego i Słowa Podlasia.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne