• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

03.03.2021

Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny VIII edycji 2020/2021 rozstrzygnięty

Dnia 25 lutego 2021 roku odbył się etap regionalny VIII edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Szkoły, które zdecydowały się na realizację etapu szkolnego dzięki zaangażowaniu opiekunów zachęcających uczniów do udziału – przeprowadziły go w sposób zdalny. Etap regionalny wyłonił trzech laureatów, którzy będą reprezentować województwo lubelskie podczas centralnego etapu konkursu w Warszawie.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z 15 szkół ponadpodstawowych biorących udział w programie „Kultura bezpieczeństwa”. Test przygotowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie składał się z 35 pytań jednokrotnego wyboru i wyłonił zwycięzcę etapu regionalnego konkursu, który – jako jedyny – bezbłędnie odpowiedział na 34 pytania konkursowe, tym samym zdobywając I miejsce. Była nim Emilia Bortacka uczennica Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie. Ponieważ 5 uczniów zdobyło po 33 punkty, aby wyłonić zdobywcę II i III miejsca organizatorzy konkursu oceniali odpowiedzi uczniów na 5 pytań otwartych. W wyniku dogrywki II miejsce zdobyła Aleksandra Hałas uczennica Zespołu Szkół nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Laureatką III miejsca okazała się Katarzyna Siennica uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Warto podkreślić, iż po raz trzeci z rzędu uczeń reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie będzie reprezentował województwo lubelskie podczas etapu centralnego konkursu w Warszawie.

Uczestnicy etapu regionalnego zostali wyróżnieni dyplomami uczestnictwa, natomiast laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie. Ponadto opiekunowie, którzy przygotowywali uczestników etapu regionalnego konkursu otrzymali listy gratulacyjne za merytoryczne wsparcie i pomoc w podejmowaniu przez uczniów tematyki bhp i prawa pracy.

Konkurs odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym.GIP Przejdź do GIP Porady prawne