• RSS
  • Wersja tekstowa
09.11.2020

Inspekcja pracy wspólnie z KRUS promuje bezpieczne zachowania wśród dzieci

W dniu 24 marca br. w siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie odbył się finał etapu wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci z wiejskich szkół podstawowych. Konkurs miał na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Dzieci miały wykonać dowolną techniką prace plastyczne pokazujące niebezpieczne prace, w których nie mogą uczestniczyć. Konkurs, którego głównymi organizatorami byli Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, odbył się po raz dziesiąty. Hasło przewodnie edycji brzmiało: „Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

W konkursie uczestniczyło 7494 uczniów z 445 szkół podstawowych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego zakwalifikowano 138 nadesłanych prac plastycznych o tematyce związanej z bezpieczeństwem w środowisku wiejskim. W finale konkursu wzięło udział 24 wyróżniających się uczniów, którym przyznano nagrody i wyróżnienia. Fundatorami nagród, oprócz organizatorów konkursu, byli: Lubelski Urząd Wojewódzki, Lubelska Izba Rolnicza, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Radio Lublin.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wręczenie nagród odbyło się w dniu 29 października br., w miejscach zamieszkania laureatów konkursu. Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie reprezentował Kierownik Sekcji Prewencji i Promocji Tomasz Abramczyk, p. o. nadinspektor pracy, który wręczył nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie dla laureatów pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych.

W pierwszej grupie wiekowej uczniów klas 0 – III,  kolejno miejsca zajęli:

  1. Nikola Furtak – klasa III, Szkoła Podstawowa w Brzezinach,
  2. Aleksandra Rechnio – klasa II, Szkoła Podstawowa w Lisikierzu,
  3. Antonina Janczarek– klasa III, Szkoła Podstawowa w Niedźwicy Dużej.

W drugiej grupie wiekowej uczniów klas IV – VIII,  kolejno miejsce zajęli:

  1. Sylwia Adamiuk – klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Sitniku,
  2. Michał Woźniak – klasa VI, Szkoła Podstawowa w Maszkach,
  3. Miłosz Szczepaniak –  klasa VII, Szkoła Podstawowa w Łucce.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne