• RSS
  • Wersja tekstowa
07.08.2020

Konkurs „Buduj Bezpiecznie” – zapraszamy do udziału!

Zapraszamy generalnych wykonawców i podwykonawców robót budowlanych, posiadających status pracodawcy, do udziału w konkursie „Buduj bezpiecznie”.

Celem konkursu jest podniesienie stanu bezpieczeństwa w branży budowlanej poprzez promowanie pracodawców, wykonawców robót budowlanych, zapewniających wysokie standardy bhp pracownikom biorącym udział w procesie realizacji obiektów budowlanych.

W konkursie doceniane są ponadstandardowe działania na rzecz bhp podjęte na konkretnym obiekcie budowlanym, wskazanym w zgłoszeniu. Upowszechniane są szczególnie wartościowe, zasługujące na wyróżnienie, dokonania pracodawców, organizujących pracę w sposób bezpieczny.

Konkurs od wielu lat organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy, jednak w tym roku w jego realizację – na zasadach partnerstwa – włączyło się Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

W roku 2019 konkurs "Buduj bezpiecznie", rozstrzygany dotąd wyłącznie na poziomie wojewódzkim, po raz pierwszy został zorganizowany również na poziomie ogólnopolskim. W roku bieżącym, ze względu na stan epidemii COVID-19, rozstrzygnięcie konkursu i ocena zgłoszonych w tym roku placów budów, zostały przesunięte na rok 2021.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie (właściwość ze względu na lokalizację inwestycji) w terminie do 31 marca 2021 roku. Ocenie na etapie wojewódzkim konkursu podlegać będą wyłącznie uczestnicy, którzy na dzień 30 września 2021 roku, osiągną stan robót wykończeniowych (etap przekazywania do użytkowania).

Firmy, które z obawy przed konsekwencjami epidemii zrezygnowały w tym roku z uczestnictwa w konkursie, mogą dokonać zgłoszenia jeszcze do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

I etap wojewódzki – na szczeblu Okręgowego Inspektoratu Pracy

II etap krajowy – na szczeblu Głównego Inspektoratu Pracy

Zapraszamy do udziału!

Buduj bezpiecznie Regulamin konkursu plus zalaczniki 1 .pdf
Zal 1 Karta zgloszenia buduj bezpiecznie.docx
Zal.2 Zgoda inwestora buduj bezpiecznie.docx
Zal. 3 oswiadczenie buduj bezpiecznie.docx
 

 

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Wypadki