• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

30.12.2019 Artykuł archiwalny

Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy

W dniu 12 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Sawinie odbyła się IX edycja „Mikołajek z Państwową Inspekcją Pracy” połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Co zagraża dzieciom na wsi”.

Program realizowany był w ramach działań informacyjno-promocyjnych  „Szanuj Życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu podczas prelekcji prowadzonych przez Tomasza Abramczyka - inspektora pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie w szkołach w gminie Sawin. Tematem spotkań były zagadnienia dotyczące zagrożeń w gospodarstwach rolnych.

W „Mikołajkach” wzięli udział: Pani Jolanta Sobota – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie,  Pan Arkadiusz Kwieciński – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Chełmie, Pani Agnieszka Błaszczak – Mach Kierownik Referatu Prewencji PT KRUS w Chełmie, Pan Dariusz Ćwir – Wójt Gminy Sawin, Pan Janusz Łopaciuk – Kierownik oddziału PIP w Chełmie OIP w Lublinie, Pan Tomasz Abramczyk – Inspektor Pracy w OIP w Lublinie, Pan Roman Kowalik – Inspektor Pracy w oddziale PIP w Chełmie OIP w Lublinie, Pan Mirosław Wyrwisz – Specjalista w OIP w Lublinie,  Ksiądz Tomasz Makara oraz Pani Iwona Pytel – vice Przewodnicząca Rady Rodziców ZS w Sawinie.

W spotkaniu również udział wzięli liczni sponsorzy imprezy, nauczyciele oraz dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

Dzięki zaangażowaniu  Dyrekcji  i nauczycieli z Zespołu Szkół w Sawinie oraz z Szkół Podstawowych w Czułczycach,  Wólce Petryłowskiej, Bukowej Wielkiej  przybyli goście obejrzeli przygotowany na tę okazję, Bożonarodzeniowy program artystyczny w wykonaniu uczniów.

Po zakończeniu programu artystycznego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Co zagraża dzieciom na wsi”, do którego zgłoszono 109 prac.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk inspekcyjnego Świętego Mikołaja, który ze względu na jesienną aurę dotarł na uroczystość karetą.

Nagrody w konkursie zostały przyznane przez: Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, Oddział Terenowy KRUS w Chełmie, Wójta Gminy Sawin, Dyrekcję Szkół, Radę Rodziców oraz przez licznych sponsorów. Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie nagrodził prace 16 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.GIP Przejdź do GIP