• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

10.06.2019 Artykuł archiwalny

Bezpieczne Lato z PIP

W miesiącu czerwcu 2019 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie oraz Państwową Strażą Pożarną w Lubartowie w ramach działań informacyjno – promocyjnych „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” zorganizował imprezę pod hasłem „Bezpieczne Lato” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej.

W ramach wydarzenia inspektor pracy Tomasz Abramczyk z OIP Lublinie przeprowadził pogawędkę dla dzieci na temat standardów bezpiecznych zachowań przy pracach i zabawach na terenie gospodarstw wiejskich oraz bezpiecznych zachowań nad wodą i w górach. Dodatkowo funkcjonariusze policji przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Dzieci, dzieląc się własnymi spostrzeżeniami, z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Po przeprowadzonych pogawędkach zorganizowano konkurs.

Laureaci konkursów otrzymali kamizelki asekuracyjne ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie. Pozostali uczestnicy otrzymali gry edukacyjne „Bezpieczne wakacje”, opaski, kamizelki odblaskowe i smycze.

Po wręczeniu nagród laureatom, uczniowie wraz z opiekunami, udali się na parking przy drodze publicznej, gdzie funkcjonariusze Policji zatrzymywali pojazdy do kontroli.                             

Zasada była prosta – kierowca, który przekroczył prędkość miał do wyboru: mandat  lub cytrynę; natomiast kierowca, który jechał prawidłowo i zgodnie z przepisami ruchu drogowego - otrzymywał jabłko. Wszyscy zatrzymani kierowcy, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami o ruchu drogowym wybierali kwaśne cytryny, które musieli na miejscu skonsumować.

W pogawędkach i konkursach uczestniczyło 138 uczniów wraz z opiekunami. GIP Przejdź do GIP