Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 12 grudnia 2023
1:24 minut
Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy w Szkole Podstawowej im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze

Dnia 8 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze, odbyła się XII edycja „Mikołajek z Państwową Inspekcją Pracy” połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pn. „Co zagraża dzieciom na wsi”, który polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej prace jakich nie wolno wykonywać dzieciom na wsi. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego oraz centralnego.

Konkurs do którego uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Ryki, przygotowywali się podczas prelekcji prowadzonych przez Tomasza Abramczyka – p.o. nadinspektora pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, zrealizowany był jak co roku, w ramach działań informacyjno-promocyjnych „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Tematem spotkań były zagadnienia dotyczące zagrożeń mogących wystąpić podczas prac w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Komisja Centralna wyłoniła 66 prac uczniów ze Szkół Podstawowych w: Nowodworze, Grabowie Szlacheckim, Niedźwiedziu i Jakubówce. Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk Świętego Mikołaja, które zostały przyznane przez: Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, Urząd Wojewódzki w Lublinie, Placówkę Terenową KRUS w Rykach, Starostę Powiatu Ryckiego, Wójta Gminy Nowodwór, Dyrekcję Szkół, Radę Rodziców oraz licznych sponsorów indywidualnych. Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie nagrodził prace 20 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.

Oprócz rozstrzygnięcia konkursu, dzięki zaangażowaniu  dyrekcji  i nauczycieli ze szkół podstawowych, przybyli na mikołajkowe spotkanie goście, mieli możliwość obejrzenia przygotowanego na tę okazję, bożonarodzeniowego programu artystycznego w wykonaniu uczniów. W spotkaniu udział wzięli sponsorzy nagród, nauczyciele oraz dzieci i młodzież.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu