Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 26 kwietnia 2024
1:7 minut
Szkolenie "Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym"

Dnia 25.04.2024 r. na terenie Targów Lublin S.A. odbyło się szkolenie w ramach programu prewencyjnego ,,Efektywne Zarządzanie Ryzykiem Zawodowym”.            

Program skierowany jest do pracodawców z różnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorców.

Na początku spotkania Adam Derza nadinspektor pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie przypomniał zebranym uczestnikom, że 28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, z okazji którego Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie uruchomił trzydniowy ekspercki dyżur telefoniczny.

Głównym tematem szkolenia było zapoznanie pracodawców z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, prawnej ochrony pracy oraz popularyzacja prawidłowej oceny ryzyka zawodowego, jako kluczowego elementu zarządzania bezpieczeństwem w pracy. omówił zagadnienia dotyczące identyfikacji zagrożeń w zakładzie pracy, dokumentowania wyników oceny, jak również podejmowania działań na rzecz eliminacji lub ograniczenia zagrożeń występujących w środowisku pracy i współdziałania z pracownikami w tym zakresie.

Podczas szkolenia koordynator programu przedstawił założenia dotyczące realizacji programu prewencyjnego „Efektywne Zarządzanie Ryzykiem Zawodowym”, a także przekazał bezpłatne wydawnictwa Państwowej Inspekcji Pracy związane z tematyką szkolenia.

Pełna informacja o programie prewencyjnym:

Program „Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym” - Państwowa Inspekcja Pracy (pip.gov.pl)

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu