Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 4 września 2023
0:51 minut
Udzielanie porad prawnych podczas Dożynek Powiatowych w Sawinie

Przełom sierpnia i września każdego roku, to okres spotkań w ramach święta plonów, popularnie nazywanych dożynkami. W dniu 3 września 2023 r. w miejscowości Sawin odbyły się Dożynki Powiatowe z terenu powiatu chełmskiego. 

Wypełniając ustawowe zadania Państwowej Inspekcji Pracy, podczas Dożynek Powiatowych w Sawinie pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie oddział Chełm, zorganizowali stoisko informacyjno-promocyjne, na którym wśród rolników indywidualnych, popularyzowano w ramach programu prewencyjnego "Szanuj życie ! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym" bezpieczną pracę w gospodarstwie rolnym i jego obejściu, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki i broszury dotyczące bezpiecznego wykonywania prac rolniczych, wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy. 

Na stoisku, w ramach kampanii Państwowej Inspekcji Pracy "Legitna praca" udzielano również bezpłatnych porad prawnych młodym osobom wchodzącym na rynek pracy i zainteresowanym kwestią legalnego zatrudnienia, a także ich praw i obowiązków jako pracowników. 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu