Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 20 sierpnia 2023
1:2 minut
Inspektor pracy rozmawiający z odwiedzającymi stoisko

W dniu 20 sierpnia 2023 roku na terenie Stadionu Miejskiego w Bychawie odbyły się  Dożynki Gminne współorganizowane przez Gminę Bychawa.

W części oficjalnej wydarzenie zakończono wręczeniem chleba dożynkowego oraz wystąpieniami gospodarzy i zaproszonych gości. Ze sceny zaprezentowano poszczególne stoiska i wieńce dożynkowe sołectw gminy Bychawa.

W czasie Dożynek rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy tradycyjny oraz nowoczesny.

Na zaproszenie Urzędu Gminy w Bychawie inspektorzy pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie zorganizowali stoisko informacyjno – konsultacyjne, na którym rozdawali ulotki z zakresu prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe książeczki dla dzieci, które w bardzo przystępny sposób informują najmłodszych o niebezpieczeństwach występujących na wsi.

Odwiedzającym udzielano porad z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

W ramach kampanii Państwowej Inspekcji Pracy „Legitna praca” stoisko wyposażone było również w broszury skierowane do osób uczących się, młodzieży, studentów oraz osób podejmujących pracę zawodową po raz pierwszy, takie jak „Praca w wakacje”, „Pracownik młodociany”.

 

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu