Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 19 czerwca 2024
1:25 minut
Event motoryzacyjny w Zawadzie

W dniu 14.06.2024 r. w miejscowości Zawada miało miejsce przedsięwzięcie pn. Event Motoryzacyjny Promocja Nauki Zawodu w Rzemiośle, zorganizowane przez przedsiębiorcę Mirosława Momota – Warsztat Samochodowy Momot Lider Innowacji w Motoryzacji oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zamościu. 

Spotkanie miało na celu promocję branży motoryzacyjnej i zachętę jak największej liczby młodzieży – uczniów ze szkół branżowych i techników z Zamościa i powiatu zamojskiego do wyboru odpowiedniego zawodu, a także było promocją nauczania i szkolenia zawodowego.

Jednym z najważniejszych celów wydarzenia było również pokazanie w praktyce najnowocześniejszych technologii lakierniczych i blacharskich. Faktycznie w czasie pokazów zaprezentowano absolutny światowy top w dziedzinie nowoczesnych napraw samochodów, zarówno w zakresie technologii, jak i użytego sprzętu i narzędzi. 

Organizatorzy imprezy uznali, że w dzisiejszych czasach nie sposób pokazywać dobrych praktyk w oderwaniu od bezpiecznej i higienicznej pracy, dlatego do udziału zaproszono Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, Oddział w Zamościu. W trakcie eventu zorganizowano stoisko informacyjne Państwowej Inspekcji Pracy gdzie młodzież, ale również nauczyciele i przedsiębiorcy mogli uzyskać porady z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy i prawnej ochrony pracy.  

W czasie oficjalnej części eventu przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, Oddziału w Zamościu zaprezentował stanowisko, że urzędowi w sposób szczególny zleży na tym aby warunki w jakich młodzież uczy się zawodu odpowiadały w sposób szczególny standardom bhp. Oprócz przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy uczestnikami spotkania byli m.in. przedstawiciele Wojewody Lubelskiego, Starosta Zamojski oraz Prezydent Miasta Zamość.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu