Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 17 maja 2024
1:3 minut
Prelekcja dla uczniów Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie

W dniu 14 maja br. w ramach kampanii Państwowej Inspekcji Pracy „Legitna praca” odbył się kolejny wykład dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy. Prowadzący prelekcję nadinspektor pracy Adam Derza z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie szczegółowo omówił kwestię oceny i dokumentowania przez pracodawców ryzyka zawodowego, występującego na stanowiskach pracy.

Słuchacze mieli również okazję posłuchać wykładu starszego inspektora pracy, głównego specjalisty Agnieszki Karwat, na temat ekspozycji pracowników na niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia czynniki chemiczne w środowisku pracy, realizowanego w ramach działania informacyjno-edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Ekspozycja pracowników na niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia czynniki chemiczne w środowisku pracy”. 

W ramach powyższego działania, również dnia 17  maja br., starszy inspektor pracy, główny specjalista Agnieszka Karwat, przeprowadziła prelekcję dla uczniów Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie. 

Podczas obu spotkań dystrybuowano broszury dotyczące zagrożeń chemicznych wydane nakładem Państwowej Inspekcji Pracy.

Osoby zainteresowane tematyką zagrożeń chemicznych w miejscu pracy, zachęcamy do zapoznania się z broszurą o tej właśnie tematyce, dostępną poniżej.

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu