Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 12 czerwca 2024
1:45 minut
Akcja "Bezpieczne lato" w SP w Końskowoli

W dniu 11 czerwca br. zorganizowano akcję Bezpieczne lato” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Puławach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Końskowoli w ramach działań informacyjno – promocyjnych „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” zorganizował dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli akcję pod hasłem „Bezpieczne lato”.

W ramach wydarzenia p.o. nadinspektor pracy, koordynator sekcji prewencji i promocji Tomasz Abramczyk z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, przeprowadził pogawędkę dla dzieci na temat standardów bezpiecznych zachowań przy pracach i zabawach na terenie gospodarstw wiejskich oraz bezpiecznych zachowań nad wodą i w górach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Puławach przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, a przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas przebywania na wakacjach.

Ponadto przedstawiciele Policji zorganizowali miasteczko rowerowe, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z przepisami ruchu rowerowego, a przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskowoli przeprowadzili symulację akcji gaszenia pożaru.

Dzieci dzieląc się własnymi spostrzeżeniami z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Po przeprowadzonych pogawędkach zorganizowano konkurs, którego laureaci otrzymali kamizelki asekuracyjne ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie.

Ważnym punktem akcji była kontrola prędkości samochodów. W tym celu uczniowie wraz z opiekunami udali się na parking przy drodze publicznej, gdzie funkcjonariusze Policji zatrzymywali pojazdy do kontroli. Zasada była prosta – kierowca, który przekroczył prędkość miał do wyboru mandat lub cytrynę, natomiast kierowca, który jechał prawidłowo i zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywał jabłko. Wszyscy zatrzymani kierowcy, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami o ruchu drogowym wybierali kwaśne cytryny, które musieli na miejscu skonsumować.

Relacja z „Bezpiecznego lata” ukazała się na antenie Radia Lublin, gdzie koordynator Sekcji Prewencji i promocji p.o. nadinspektor pracy Tomasz Abramczyk z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie przybliżyli słuchaczom cel zorganizowanej akcji. 

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu