• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

23.09.2021

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci – organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy – etap wojewódzki rozstrzygnięty!

W dniu 8 września br. w Teatrze im H.CH. Andersena w Lublinie odbył się finał etapu regionalnego oraz wojewódzkiego XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci z wiejskich szkół podstawowych. Konkurs miał na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Dzieci miały wykonać dowolną techniką prace plastyczne pokazujące niebezpieczne prace, w których nie mogą uczestniczyć. Konkurs, którego głównymi organizatorami byli Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie oraz Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie odbył się po raz jedenasty. Hasło przewodnie edycji brzmiało: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
W konkursie uczestniczyło 4532 uczniów z 406 szkół podstawowych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego zakwalifikowano 138 nadesłanych prac plastycznych o tematyce związanej
z bezpieczeństwem w środowisku wiejskim. W finale konkursu wzięło udział 23 wyróżniających się uczniów, którym przyznano nagrody i wyróżnienia. Fundatorami nagród oprócz organizatorów konkursu byli: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Lubelska Izba Rolnicza oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie reprezentował Okręgowy Inspektor Pracy Małgorzata Wojda, która wręczyła nagrody ufundowane przez OIP dla laureatów pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych - rowery górskie. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

W pierwszej grupie wiekowej uczniów klas 0 – III,  kolejno miejsca zajęli:

       1. Maja Ostrysz – klasa III, Szkoła Podstawowa w Sarnowie,

       2. Jan Głowacki – klasa 0, Szkoła Podstawowa w Sielcu,

       3. Julia Sadura – klasa III, Szkoła Podstawowa w Pliszczynie.

W drugiej grupie wiekowej uczniów klas IV – VIII,  kolejno miejsce zajęli:

      1. Mateusz Tomito – klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Maszkach,

      2. Lena Litwiniuk – klasa V, Szkoła Podstawowa w Horodle,

      3. Amelia Czornak –  klasa VI, Szkoła Podstawowa w Gęśi.GIP Przejdź do GIP